Bağlıca Anaokulu

Anaokulumuz Etimesgut/Bağlıca

Bağlıca Anaşehir Anaokulu, 3000m2 kapalı alana 950m2 açık alana sahip bağımsız bir anaokulu olarak, bölgenin ve Ankara’nın en büyük anaokuludur. Okulumuzda 35m2-50m2 arasında değişen sınıflar, çocuklarımızın rahatlıkla koşup, oynayabileceği geniş koridorlar, 2 adet spor salonu, 160 kişilik konferans salonu, yemekhane, atölyeler, uyku odaları, İngilizce sınıfı, drama sınıfı, dans salonları bulunmaktadır. Her sınıfımızda projeksiyon cihazı bulunmaktadır.

Anaokulumuz;  hafta içi  7:30-18:45 arasında 12 ay hizmet vermektedir. Resmi,  dini bayramlar ve valilik tarafından uygulanan kar tatilleri dışında açıktır.

Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 ögün yemek verilmektedir. Yemek ücretleri fiyatımıza dahildir. Yemeklerimiz anaokulumuzun karşısında bulunan Anaşehir Koleji’nin sanayi tipi mutfağında, profesyonel aşçılarımız tarafından yapılmaktadır.

Gün içinde farklı yaş gruplarına göre uygulanan günlük, aylık ve yıllık programlarımız ile çocuklarımıza; okulöncesi eğitimde alabilecekleri her türlü bilgi, beceri, donanım kazandırılmaya çalışılır. Anaokulumuzda 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş, 6 yaş olarak gruplarımız bulunmaktadır. Sınıflarımız yaş gruplarına göre 12-16 öğrenci arasında değişmektedir.

Okulumuzda her gün İngilizce dersi yapılmaktadır. Drama, oyun yoluyla işlenen İngilizce derslerimizin birincil amacı yabancı dile karşı olumlu bir tutum oluşturmaktadır. Oyun içinde eğlenceli şekilde İngilizceyi öğrenen çocuklarımızın, yabancı dil  temeli küçük yaşta oluşturulmakta ve ilkokul öncesi hazırlık yapılmaktadır.

Kolejimizde bulunan yüzme havuzundan anaokulu öğrencilerimiz de düzenli olarak faydalanmaktadır. İngilizce ve  yüzme dışında, drama, halk dansları, modern danslar ve satranç derslerimiz bulunmaktadır. Etkinlik derslerimiz alanında uzman kadrolu usta öğretici öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Okulumuzun 950m2 açık bahçesi, 400m2 de terasta kapalı oyun bahçesi bulunmaktadır. Bahçemiz yumuşak tartan zeminle kaplanmıştır. Bahçemizde oyun parkları ve çocuklarımızın ekebildiği küçük de tarım bahçesi bulunmaktadır.

Okulumuzun servis hizmeti son model Ford marka araçlarla sağlanmaktadır. Her servisimizde servis öğretmeni ve araca ait cep telefonu bulunmaktadır. Servis araçlarımız Filotürk araç takip sistemi ile takip edilmektedir. Servis kullanan çocuklarımız, güvenli şekilde evlerinden alınmakta ve bırakılmaktadır.