Bağlıca Kolejleri

Bağlıca Kolejleri

Bağlıca kolejleri Ankara Etimesgut Bağlıca’da 2013 yılında kolej olarak eğitim vermeye başlamıştır. Eğitim hayatına 2005 yılında kreş, anaokul, etüt merkezi olarak başlayan kolej 2018 itibariyle şubelerine yenilerini ekleyerek devam etmektedir. Kolejler, 13 yıldır eğitim anlamında kendini geliştirerek büyüme devam etmektedir. Eğitimdeki özverisi ve kaliteden ödün vermeyen tavrı ile öncü ve en çok tercih edilen kolejdir. Öğretmenleri, kurucuları ve tüm personeli öğrencilere karşı güler yüzlü, samimi ve hoşgörülüdür. Öğrenciler kendilerine değer verildiğini, önemsendiklerini hissederler. Öğretmenleri onlara başarı aşılar ve güvenir. Öğrenciler başarabildiklerini gördüklerinde ve öğretmenlerinin kendilerine güvendikleri fark ettiklerinde motivasyonu artar ve derslere karşı güdülenirler.

Bağlıca kolejleri Bağlıca’da en önemli kolejlerdendir. Öğrencilerinin en az yabancı 1 tane yabancı dil konuşabilmesi için uğraşmaktadır. Kolejde İngilizce ana yabancı dildir. İngilizce derslerini yabancı ve Türk öğretmenler birlikte işlemektedir. Çocukların yabancı bir dilin aksanını, konuşma ve telaffuz konusunu yabancı öğretmenlerle almaktadırlar. Okuldan mezun olan öğrencilerin konuşulanı anlayabilecek ve kendilerini ifade edebilecek seviye bir İngilizce bilgisiyle mezun olurlar. İngilizce dışında seçmeli olarak Almanca, Fransızca ve Rusça derslerinden birini seçerek ikinci bir yabancı dilden ders alabilmektedirler. Öğrencileri kreşten başlayarak anaokul, ilkokul ve ortaokulda aldıkları eğitimlerle kolejden mezun olduklarında dil bilerek mezun olmaktadırlar. Aldıkları kaliteli eğitimle en iyi liseyi kazanabilirler.

Bağlıca kolejleri öğrencilere 25 farklı dalda eğitim verilmektedir. Öğrencilerin çok yönlü gelişimleri için çok etkili olan bu etkinlikler öğrencilerin enerjilerini boşaltmaları ve sosyalleşmeleri için çok etkili bir yoldur. Tüm öğrenciler her gün belirlenen saatlerde seçtikleri etkinliklerde kendileriyle aynı etkinliği seçen öğrencilerle birlikte sosyalleşirler. 25 etkinlik alanından istedikleri beşini seçerek o hafta boyunca arkadaşlarıyla etkinlikleri gerçekleştirirler. Her gün farklı bir etkinlik gerçekleştirir. Öğrenci kolejden bir müzik aleti çalabilen, bir spor dalıyla uğraşan, bir yabancı dil bilen bir öğrenci olarak mezun olmaktadır. Bu da en kötü ihtimalde olan durumdur. Kolej olarak en az bir spor dalı, yabancı dil, müzik aleti şeklinde eğitimler verilmektedir. Kendini geliştiren öğrenciler birkaç spor dalıyla, birkaç dil bilerek ve de 1-2 tane müzik aleti çalarak mezun olabilir. Bu öğrencinin kendi çabasına bağlıdır.

Bir önceki yazımız olan ÇAYYOLU ÖZEL OKULLAR başlıklı makalemizde çayyolu özel ilkokul ortaokul, Çayyolu özel okullar ve Çayyolundaki Özel Okullar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın