ETİMESGUT ÖZEL OKULLAR

Etimesgut Özel Okullar

Etimesgut özel okullar Ankara Etimesgut ilçesinde çok fazladır. Etimesgut özel okulların ve kolejlerin çoğunlukta olduğu bir ilçedir. Etimesgut, Kızılay’a 21 kilometre uzaklıkta bir ilçedir. Kızılay merkez çok yoğun ve kalabalıktır. Birçok kurum, iş yeri, dershane Kızılay’da toplanmıştır. Bu sebeple çok fazla insan kalabalığı mevcuttur. Kızılay’da iş hanlarının birkaç katında eğitim veren dershaneler vardır. Kendilerine ait binaları olan dershanelerin sayısı çok azdır. Çünkü merkez kalabalık ve bina yığını olduğu için uygun binalar bulunamamaktadır. Bazı dershanelerin kendilerine ait binada hizmet vermektedir. Birçoğu ise iş merkezlerinin katlarında hizmet vermektedir. Bu sebeple olanakları ve öğrencilere sundukları imkan çok sınırlıdır.

Etimesgut son yıllarda gelişerek büyümeye devam eden bir ilçedir. Çok kalabalık bina insan yığını bir yer değildir. Özel okullar için çok daha uygun bir profile sahiptir. Etimesgut özel okullar Etimesgut’ta kendilerine özel binada eğitim vermektedirler. Kendilerine ait kocaman bahçeleri, kapalı ve açık spor salonları yüzme havuzları bulunan okul eğitim için Etimesgut’ta tercih edilebilecek en önemli kurumların başında gelmektedir. Öğrenciler için gerekli olan tüm eğitimlerin verildiği kurum nitelikli, başarılı, merhametli, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı öğrenciler yetiştirme amacındadır. Öğrencilerin sadece akademik başarılarını değil ayrıca çok yönlü gelişimleri de hedeflenmektedir. Öğrenciler derslerinde başarılı sosyal, kültürel ve sanatsal yönden donanımlı bir hale gelecek şekilde eğitilmektedir.

Etimesgut özel okullar Etimesgut’ta öğrencileri iyi bir insan olarak yetiştirme amacına sahip bir kurumdur. Öğrencilerine karşı samimi, içten, güler yüzlü eğitim veren öğretmenlere sahip dershane tüm personeline eğitim-öğretim yılı içerisinde düzenli olarak hizmetiçi eğitimler vermektedir. Kurum çalışanlarıyla birlikte  iş birliği içerisinde çalışarak velilerle irtibat halindedir. Öğrencilerin gelişimleri ve düzeyleri okul psikolojik danışma tarafından düzenli olarak kontrol edilerek gerekli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapılmaktadır. Veliler öğrencilerini okula bıraktıklarında onların sadece akademik olarak eğitim almadıklarını sanatsal, sportif ve kültürel olarak da gelişimlerini sağlayacak etkinliklerin sunulduğu bilmektedirler. Okulda 25’den fazla dalda uzman eğitmenler tarafından birçok etkinlik yapılmaktadır. Okulda 100’dan fazla personel ve binin üzerinden öğrenci vardır. Çocuklarınız için iyi bir gelecek için kurumlarımıza tanışmaya bekleriz.   

Bir önceki yazımız olan Etimesgut Kolejler başlıklı makalemizde etimesgut kolej, etimesgut koleji ve etimesgut kolejler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın