Ümitköy Koleji

Ümitköy Koleji

Ümitköy koleji Ankara Ümitköy’de öğrencileriniz için tercih edebileceğiniz ilk kolejlerin başında gelir. Gerek kalitesi, gerek öğretmen kadrosu, gerek öğrenciye sağladığı imkanları düşünüldüğünde okul Ümitköy’de ilk kurumların başında gelir. Eğitimde öncü ve ilk tercih edilen okul olmanın haklı sevincini yaşamaktadır. Öğrencilere verilen emeklerin sonuçlarını en güzel şekilde alan okul 3 yıl içerisinde lise eğitimi de verilmeye başlayacaktır. Planlanan kampüs ve yurt projesiyle çocuklarınızın anaokulu eğitiminden başlayıp liseden mezun edene kadar tüm eğitimi karşılanacaktır. Öğrenciler emin ellerde ve güvenilir bir ortamda kaliteli eğitim almanın keyfini sürmektedir.

Ümitköy koleji öğrencilerine anaokulundan başlayarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrencinin ihtiyaçlarına, bireysel farklılıkları dikkate alınarak dil eğitimine başlanmaktadır. Anaokulu öğrencilerin yaşlarına ve gelişim düzeylerine uygun olarak İngilizce eğitimde farklı yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Amaç öğrencilerin Türkçe dışında bir dil olduğunun farkına varmalarını sağlamaktır. Öğrencilere dil öğretimi farklı yöntem ve tekniklerle yapılmaktadır. Anaokulu öğrencileri yabancı dili yaparak yaşayarak öğrenmelidir. Çünkü yaş itibariyle okuyarak ya da anlatıldığında kalıcı öğrenmeler gerçekleşmez. Oyunlar, boyama, tiyatro, drama, resim, kukla, müzik, bulmaca, gerçek nesnelerle yabancı dili daha kolay öğrenirler. 1. 2. 3. 4.sınıflar haftada 8 saat, 5. 6. 7. 8.sınıflar ise haftada 10 saat İngilizce dersi almaktadır. Dersler Türk ve yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir. Türk öğretmenler gramer konularını anlatırken, yabancı öğretmenler konuşma, pratik ve telaffuz konusunda ders almaktadırlar. İngilizcenin yanında seçmeli olarak Almanca, Fransızca ve Rusça dersleri de verilmektedir.

Ümitköy koleji öğrencilerin başarılarını artırmak adına velilerle işbirliği içerisindedir. Okul K-12 sistemi kullanmaktadır. Velilere dönemin başında sistemi kullanacakları şifreler verilmektedir. Bu sistem  sayesinde veliler öğrencilerin okuldaki tüm bilgilerine ulaşabilmektedirler. Dersine giren öğretmenler, o gün hangi derslerinin olduğu, gün içerisinde etütlerinin olup olmadığı, katılacağı etkinlikler, devamsızlığı, ders notları, öğrencilere verilen ödevler, öğrencinin kulüp çalışmaları etkinlikleri, öğrencilerin performansları, öğretmenlerin öğrenciler hakkındaki görüşleri gibi pek çok bilgiye ulaşabilmektedirler. Öğrencilerin testlerdeki ve sınavlardaki başarı durumları sayısal verilerle ve grafiklerle verilmektedir. Testlerdeki ve sınavlardaki başarı yüzdelerini, eksik olduğu konuları görebilmektedirler. Bu sayede ek öğretim programları ayarlanabilir. Öğrencinin ihtiyaç duyacağı her türlü olanağı kolej sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan ÜMİTKÖY ÖZEL OKULLAR başlıklı makalemizde Özel okul Ümitköy, Özel okullar Ümitköy ve Ümitköy özel okul hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın