ÜMİTKÖY ÖZEL OKULLAR

Ümitköy Özel Okullar

Ümitköy özel okullar Ümitköy’de eğitim konusunda en iyi kaliteli ve nitelikli kurumların başında yer almaktadır. 2018 yılı itibariyle eğitimin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Çağdaş ve ilerleyen bir ülke için eğitimli bireylere ihtiyaç vardır. Daha iyi bir gelecek ve güzel yarınlar için kaliteli ve nitelikli bir eğitim gerekir. Bu sebeple okulda öğrencilere iyi bir akademik eğitim verilmektedir. Alanın iyi öğretmenlerle ve iyi kaynaklarla eğitim verilen öğrenciler başarılı olmaktadır. Özel okulun öğretmenleri deneyimli, hoşgörülü, sabırlı, güler yüzlü, yeniliklere açık, araştıran bireylerdir. Okulda çalışan tüm öğretmenler ve ayrıca çalışan tüm personel yeniliklere yakından takip etmek için hizmet içi eğitimler almaktadırlar. Hizmet içi eğitimlerle güncel değişimler, teknolojik yenilikler konusunda bilgilendirilmektedir. Bilgili öğretmenler ve personel sayesinde öğrencilerin başarıları da artmaktadır.

Ümitköy özel okullar merkezi Ümitköy’de bulunan ve Etimesgut Bağlıca’da 2005 yılında kreş, anaokul olarak eğitime başlamış bir okuldur. Şu an itibariyle Etimesgut Bağlıca, Çankaya, Çayyolu ve Ümitköy olmak üzere pek çok ilçede özel okul şubesini açmıştır. 2018 yılına gelene kadar kreş, etüt merkezi, anaokul, ilkokul, ortaokul eğitimi veren şubeler açılmıştır. Önümüzdeki 3 yıl itibariyle yapılan planlar arasında anaokul, ilkokul, ortaokul, liseden oluşan bir kampüs ve içinde yurt bulunan bir 3 ayrı bina projesi bulunmaktadır. 2005 yılından beri Ankara’da eğitimin öncü kurumlarındandır. Eğitimde öncü ve örnek gösterilen özel okul Ankara’da eğitimin kalbini tutmaktadır.

Ümitköy özel okullar Ümitköy’de öğrencilerin eğitim alabileceği en kaliteli ve nitelikli kurumların başında gelir. Öğrencilerin akademik başarılarının yanında nitelikli ve başarılı olmaları için pek çok etkinlik sunulmaktadır. Ümitköy’de bulunan özel okullar öğrencilerin akademik başarılarına çok önem verilmektedir. Araştıran, sorgulayan, merak eden, soru soran, kendine güvenen, azimli, çalışkan, maddi ve manevi değerlere saygılı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, özverili öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen bir kolejdir. Öğrenciler okula geldikleri ilk anda kendilerini güvende hissederler. Öğretmenleri tarafından güler yüzle karşılanarak okula gelmek için can atarlar. Çocuklara okulu, dersleri sevdirmek öğretmenlerin elindedir. Öğretmenini seven öğrenciler dersi sever ve okula gelmek için can atarlar. Çünkü okul öğrencilere sunduğu imkanlarla okulu eğlenceli hale getirmektedirler. Öğrenciler özel okulun öğrencisi olmanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bağlıca Kolejleri başlıklı makalemizde bağlıca kolej fiyatları, bağlıca koleji ve bağlıca kolejleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın