ANAOKULUMUZDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Anaşehir Koleji’nde İngilizce eğitimi anaokulunda başlar, Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde sürdürülür. Anaokulunda ingilizce programının amacı yabancı dili sevdirmek, öğrencileri farklı bir dilin varlığından haberdar etmek ve öğrenirken eğlenmelerini sağlamaktır.

Bireysel farklılıklar ve farklı öğrenme şekilleri göz önünde bulundurularak, eğitim-öğretim sürecinde, resimler, posterler, kuklalar, gerçek objeler kullanılır, şarkılar öğretilir, drama, oyun, canlandırma ve kesme, boyama etkinlikleri yaptırılır.

2 yaşta kitap kullanılmaz, 3 yaştan itibaren grup düzeylerine uygun yabancı kaynaklar kullanılır. Anaokulunda hergün İngilizce dersi yapılır.

Bunların yanısıra okulumuzda dünyanın birçok ülkesinde başarı ile kullanılan Raz-Kids ingilizce okuma platformu bulunmaktadır. Raz-Kids farklı seviyelerden oluşan online kütüphanedir.Raz- Kids’in girişi internet sayfamızın en altındadır.

“Yabancı dil yaşayarak öğrenilir” felsefesinden yola çıkarak, okulun her alanında farklı öğrenme ortamları ve projeler oluşturulmaktadır.