İLKER ÇEKİNMEZ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Kurucumuz İlker Çekinmez, Füsun Çekinmez ile evli ve iki çocuk babasıdır. 1973 yılında Aydın’da doğdu. Öğretmen anne ve babanın üç çocuğundan, ilki olan İlker Çekinmez; ilk-orta ve lise öğretimini Aydın’da tamamlayarak, ODTÜ Psikoloji bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Eğitim Yönetimi ve Denetimi dalında yüksek lisans yaptı. Kayseri Melikgazi Süper Lisesi’nde İngilizce Öğretmeni olarak, meslek hayatına atıldı. 1998 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nde okul psikoloğu olarak askerlik görevini tamamlayan kurucumuz, TED İstanbul Koleji’nin kuruluşundan itibaren, 9 yıl okul psikoloğu olarak çalıştı. Devlet okulu, askeri lise ve kolej olarak, farklı okul türlerinde çalışma şansını yakalayan kurucumuz; bilgi ve birikimlerini kendi okullarında kullanmak üzere 2005 yılında üniversiteyi okuduğu şehir olan Ankara’da ilk anaokulunu kurdu. Ardından farklı semtlerde açtığı yeni şubelerle eğitime güç kattı. Çayyolu’nda ilk anaokulunu açarken kurmayı planladığı Anaşehir Koleji’ni, 2013 yılında Etimesgut Bağlıca’da eğitime kazandırdı. 2014 yılında tüm şubeleri Ankara Etimesgut İlçesi’nde toplayarak, Ankara Etimesgut İlçesi’nde eğitimde en iyi kurum olmayı başardı.

Logo yerine çıkan yazı


FÜSUN ÇEKİNMEZ

KURUCU MÜDÜR

Kurucumuz Füsün Çekinmez, Denizli’de doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra Kayseri Lisesi’nden mezun oldu. AKÜ Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra muhasebe ve çocuk gelişimi bölümlerini bitiren Füsün Çekinmez; İlker Çekinmez ile evli ve iki çocuk annesidir.


Şu an tüm kurumlarımız Ankara Etimesgut İlçesi’nde Ankana Eğitim Kurumları altında Ankana Kids ve Anaşehir isimleriyle kreş, anaokulu, etüt merkezi, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermektedir.


Amacımız; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, nitelikli bireyler yetiştiren, örnek gösterilen ve öncelikli tercih edilen, öncü bir kurum olmaktır.” diyen kurucularımız; eğitimci anne babaların çocukları olarak eğitime gönül vermiş kişilerdir.