Ortaokulumuzda Bir Gün

Okulumuzda program; sabah saat:08:15-16:30 arasındadır. Ancak işe erken giden velilerimiz 7.30’dan itibaren çocuklarını okulumuza bırakabilmektedir. 08:15-15:30 arasında akademik çalışmalar, 15:30-16:15 arasında SKS (Spor, kültür, sanat) etkinlik derslerimiz yapılmaktadır. 16:30’da servislerimiz hareket etmektedir. Okulumuzda etüt isteğe bağlıdır. Etütlerimiz 16:30-18:15 arasında yapılır, etüde kalan öğrencilerimizin servis hareket saati ise 18:20’dir.


Okulumuzda; dünyada ortak iletişim dili olarak kabul edilen İngilizce birinci yabancı dildir. İkinci yabancı dil olarak ise; almanca, fransızca veya rusça seçmeli sunulmaktadır. Öğrencilerimize, kendilerini en iyi şekilde ifade edebilme becerilerini kazandırmak ve yabancı dili etkin şekilde kullanmalarını sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir.


Başka bir hedefimizse; sosyal başarısı yüksek, dışa dönük, özgüveni yüksek bireyleri topluma kazandırmaktır. Akademik başarı kadar sosyal başarının da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Okulumuzda; çocuklarımız 25 farklı branş içinden, kendilerinin seçtiği beş tanesine yerleştirilir. (Basketbol, Voleybol, Halk Dansları, Modern Dans, Resim, Müzik, Drama, Zeka Atölyesi, El Sanatları, Bilgisayar, Bilim Atölyesi, Satranç, Bale vs.) Her gün 15:30-16:15 saatleri arasında seçilen bu etkinliklerden birisine katılırlar.


SKS (Spor-Kültür-Sanat) etkinliklerinin ardından 16:30’da servislerimiz hareket eder. Okulumuzda etüt isteğe bağlı ve ücretlidir. Etütlerimiz 16:30-18:15 arasında yapılır, etüde kalan öğrencilerimizin servis hareket saati ise 18:20’dir. Etüt çalışmalarında; etüt öğretmenlerimiz eşliğinde, günlük ödevler yaptırılır. Öğrencilerimiz, anlamadıkları, takıldıkları yerleri öğretmenlerimize sorarak, öğrenir. Konu tekrarları yapılarak, pekiştirme yoluyla öğrenme gerçekleşir. Etüte kalan öğrencilerimiz evlerine ödevleri tamamlanmış şekilde döner.


Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere, üç öğün yemek çıkar. Kahvaltılar isteğe bağlıdır, öğle yemeğinin alınması zorunludur.


Cumartesi günleri okulumuzda, Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, İngilizce derslerinden kursların yanı sıra Yüzme, Latin Dansları, Halk Dansları, Model Uçak, Tekerlekli Paten, Okçuluk, Hızlı Okuma, Zeka Oyunları, Bilim Atölyesi, Basketbol, Voleybol, Tekvando-Karete gibi kurslarımız da, öğrencilerimize ve velilerimize yönelik olarak talep doğrultusunda açılmaktadır.