Etimesgut Anadolu Lisesi

Anaşehir Koleji  Özel Anadolu Lisesi

Anaşehir Koleji  Özel Anadolu Lisesi; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak, lise düzeyindeki öğrencileri yurtiçi ve yurtdışı üniversitelere hazırlayan, iyi bir insan olarak, iyi bir vatandaş olarak, ülkesini, vatanını seven bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemiş bir okuldur .

Anaşehir Koleji ; kreşten sıfır  yaştan  aldığı çocuklarını, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisenin ardından donanımlı bireyler olarak üniversiteye taşımayı hedeflemiştir.

Anaşehir Koleji’nde anaokulundan liseye kadar; yabancı dil eğitimine büyük önem verilmektedir. Yoğun İngilizce eğitiminin yanında, ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir.

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerin İngilizceyi etkin şekilde konuşabilmesi, anlayabilmesi, ikinci yabancı dilde de günlük konuşmaları yapabilmesi hedeflenmektedir.

Özel  Anaşehir  Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimizin her yıl en az bir sosyal etkinlik dersine  ve kulüp çalışmalarına  katılırlar. Böylece; öğrencilerimizi akademik olarak donanımlı hale getiren öğretim programlarımızın yanında sosyal açıdan da donanımlı bireyler olmalarını hedeflemekteyiz.

Anaşehir Koleji, Ankara Etimesgut İlçesi’nde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise olarak faaliyet göstermektedir. Anaşehir Anadolu Lisesi, Etimesgut Kaymakamlığı yanında Türk Kızılayı Caddesi üzerindedir. Konum olarak,  Etimesgut Kaymakamlığı, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Etimesgut Vergi Dairesi, Etimesgut Nüfus Müdürlüğü, Etimesgut Devlet Hastanesi, Etimesgut Belediyesi, Etimesgut Türk Kızılayı, Etimesgut Hava Hastanesi, Etimesgut Kara Lojmanları, Etimesgut Hava Lojmanları, Etimesgut Deniz Lojmanları, Etimesgut Askeri Lojmanları, Etimesgut’taki Askeri Kurumlara en yakın konumdaki Anadolu Lisesi’dir.

Etimesgut Anaşehir Koleji;  kuruluşundan bu yana disiplinli, başarı odaklı eğitimiyle bölgede öncü ve örnek alınan bir kurum olmuştur.

Anadolu Lisesi binamız; Etimesgut İstasyon Caddesi’nin devamı olan Türk Kızılayı Caddesi’nde yer almaktadır. Okulumuzun önünde otobüs durağı bulunmaktadır. Fatih, Eryaman, Yenikent, Sincan, Elvankent, Ahi Mesut, Bağlıca bölgelerine giden tüm toplu ulaşım araçları okulumuzun önünden geçmektedir.

Etimesgut Anaşehir Anadolu Lisesi 3000m2 kapalı alana, 500m2 açık alana sahiptir. Okulumuzun, Etimesgut Havaalanı manzaralı teras katı, cafe, yemekhane ve kantin olarak kullanılmaktadır. Okulumuzda toplam 22 sınıf bulunmakta ve 370 kapasitelidir.  En alt katında 160 kişilik konferans salonumuz, spor salonumuz bulunmaktadır. Sınıflarımıza maksimum 20 öğrenci alınmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...