Özel Anadolu Lisesi

Anaşehir Koleji  Özel Anadolu Lisesi

Anaşehir Koleji  Özel Anadolu Lisesi; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak, lise düzeyindeki öğrencileri yurtiçi ve yurtdışı üniversitelere hazırlayan, iyi bir insan olarak, iyi bir vatandaş olarak, ülkesini, vatanını seven bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemiş bir okuldur .

Anaşehir Koleji ; kreşten sıfır  yaştan  aldığı çocuklarını, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisenin ardından donanımlı bireyler olarak üniversiteye taşımayı hedeflemiştir.

Anaşehir Koleji’nde anaokulundan liseye kadar; yabancı dil eğitimine büyük önem verilmektedir. Yoğun İngilizce eğitiminin yanında, ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir.

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerin İngilizceyi etkin şekilde konuşabilmesi, anlayabilmesi, ikinci yabancı dilde de günlük konuşmaları yapabilmesi hedeflenmektedir.

Özel  Anaşehir  Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimizin her yıl en az bir sosyal etkinlik dersine  ve kulüp çalışmalarına  katılırlar. Böylece; öğrencilerimizi akademik olarak donanımlı hale getiren öğretim programlarımızın yanında sosyal açıdan da donanımlı bireyler olmalarını hedeflemekteyiz.

Anaşehir Koleji, Ankara Etimesgut İlçesi’nde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise olarak faaliyet göstermektedir. Anaşehir Anadolu Lisesi, Etimesgut Kaymakamlığı yanında Türk Kızılayı Caddesi üzerindedir. Konum olarak,  Etimesgut Kaymakamlığı, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Etimesgut Vergi Dairesi, Etimesgut Nüfus Müdürlüğü, Etimesgut Devlet Hastanesi, Etimesgut Belediyesi, Etimesgut Türk Kızılayı, Etimesgut Hava Hastanesi, Etimesgut Kara Lojmanları, Etimesgut Hava Lojmanları, Etimesgut Deniz Lojmanları, Etimesgut Askeri Lojmanları, Etimesgut’taki Askeri Kurumlara en yakın konumdaki Anadolu Lisesi’dir.

Etimesgut Anaşehir Koleji;  kuruluşundan bu yana disiplinli, başarı odaklı eğitimiyle bölgede öncü ve örnek alınan bir kurum olmuştur.

Anadolu Lisesi binamız; Etimesgut İstasyon Caddesi’nin devamı olan Türk Kızılayı Caddesi’nde yer almaktadır. Okulumuzun önünde otobüs durağı bulunmaktadır. Fatih, Eryaman, Yenikent, Sincan, Elvankent, Ahi Mesut, Bağlıca bölgelerine giden tüm toplu ulaşım araçları okulumuzun önünden geçmektedir.

Etimesgut Anaşehir Anadolu Lisesi 3000m2 kapalı alana, 500m2 açık alana sahiptir. Okulumuzun, Etimesgut Havaalanı manzaralı teras katı, cafe, yemekhane ve kantin olarak kullanılmaktadır. Okulumuzda toplam 22 sınıf bulunmakta ve 370 kapasitelidir.  En alt katında 160 kişilik konferans salonumuz, spor salonumuz bulunmaktadır. Sınıflarımıza maksimum 20 öğrenci alınmaktadır.

Lisemizde Eğitim

Okulumuzda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nda açılacak olan  anadolu lisemizde, uygulanacak olan program, ders saatleri ve fiyatlar hakkında bilgilendirme aşağıda verilmiştir.

Anadolu Lisesi 9. Sınıf Ders ve Etüt Saatleri

Etimesgut Özel Lise Programı    

MUN Programı (Model United Nations)

MUN – Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Türkiye’nin  dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini İngilizce konuşarak tartışmaktadır.

Öğrencilerimiz bu programlara katılarak neler kazanır?

  1. Kendilerine güvenlerini ve liderlik becerini geliştirirler.
  2. İngilizce konuşma becerilerini geliştirirler.
  3. Diplomasi ve küresel sorunları daha yakından tanırlar.
  4. Yeni insanlar tanır, yeni arkadaşlıklar kurarlar.
  5. İkna becerisi kazanırlar.
  6. Topluluk önünde konuşma korkusunu yenerler.
  7. Sertifika kazanırlar vs.

Girişimcilik (Marketing) Programı

GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı ile öğrencilerimiz okul içerisinde kuracakları şirketler ile çalışmalarını yürütürler.

Hedeflediklerimiz;

  • Ortaöğretim düzeyindeki gençlere girişimcilik, ekonomi, iş yönetimi eğitimleri ve uygulamalı programlar düzenleyerek gençleri küresel ekonomiye hazırlamaktadır.
  • Gençleri , uygulamalı eğitim programları ve etkinliklerle buluşturarak girişimcilik ve yaratıcılık faaliyetlerini geliştirip ekonomik hayatta aktif rol almalarını sağlamaktadır.
  • Diğer taraftan öğrencilerle yapılan bu birebir ilişki iş insanlarına gelecek ile ilgili iş programlarını oluşturmalarında önemli katkı sağlamaktadır.

Gezelim Görelim Öğrenelim

Öğrencilerimiz de öğrenmenin kalıcılığını sağlamak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Bu etkinliklerle; branş derslerinde konu kazanımlarına bağlı olarak; öğrencilerimizi, öğretmenlerimizin uygun gördüğü yakın çevredeki yerlere götürerek, sınıf içi öğrenme yerine konunun kaynağında ve yerinde kalıcı öğrenmelerini sağlamak hedeflenmiştir.

Kariyer Günleri

Kariyer günlerinde, farklı mesleklerin tanıtımları yapılır. Üniversite gezileri düzenlenerek, bölümlerin tanıtımları ve işlevleri anlatılır. Bu sayede öğrencilerimizin, kendilerini dada iyi tanıyarak, kendilerine en uygun mesleklere yönlenmeleri sağlanmış olur. Anaşehir Anadolu Lisesi ve Kanada da bulunan Canadian College Ortaklığı ile Yapılan İngilizce Programı Kanada’da bulunan Canadian College ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde; 9. sınıftan 11. sınıfa kadar uygulanan ingilizce programımız sayesinde isteyen öğrencilerimiz liseden mezun olduklarında, üniversiteye Canadian College ve St.Lawrence College’da devam edebileceklerdir. Uygulanan ingilizce programı sınıf içinde tabletlerden işlenecek olup herhangi bir kitap materyali kullanılmayacaktır. Öğrencilerimiz TOEFL’dan 79 üzeri IELTS 6.5 seviyesinde mezuniyet sağlayacaklardır.  Tüm seviyeleri başarılı şekilde bitiren ve aynı zamanda üniversite okumak için Kanada’yı tercih eden öğrencilerimize okuma süresince çalışma izni verilecek olup, okul bittikten sonra da 3 yıl daha çalışma izni alacaklardır. Kanada’da 5 yıl kalan bir kişi vatandaşlık için de başvuru yapabilmektedir. Uyguladığımız bu programla, öğrencilerimiz hem üst düzeyde İngilizce eğitimi alacak, hem de liseden mezun olduktan sonra ellerinde ikinci bir  seçenek daha olmuş olacaktır.

Lise 9. Sınıf Erken Kayıt Fiyatlarımız:

Eğitim + Etüt = 16500TL. Öğle Yemeği =    3450TL. Ek kaynak kitapları, kırtasiye, deneme sınavı ücretleri: 2000TL. Canadian College Ortaklığı ile Yapılan İngilizce Programı Yıllık Aidatı: 2000TL.
Not: Anadolu lisemizin 9. sınıfına kayıt yaptırıp, nitelikli okullardan birini kazanıp, oraya gitmek isteyen öğrencilerimizin kayıtları hiçbir kesinti yapılmadan iptal edilecek ve alınan kayıt peşinatı iade edilecektir. Ayrıca LGS sınavında alacakları puanlara bağlı olarak, değişen oranlarda burs olanaklarından da yararlandırılacaklardır.