Yabancı Dil Öğretimi

Anaşehir Koleji olarak önceliğimiz İngilizceyi çocuklara sevdirmek. Çünkü bir çocuk bir dili ancak severse edinebilir, gayret gösterebilir, öğrenmek için motive olabilir. Bunun için de standart eğitimlerin dışında; çocukların daha katılımcı olmasını sağlayan, ezbere dayalı olmayan, teknolojiden de faydalanarak etkileşim ve iletişim ortamlarını güçlendiren yöntemler uyguluyoruz. İngilizcenin gerek dil gerekse kültürel yönlerini yansıtan, özel çalışmalar sonucunda oluşturduğumuz interaktif sınıfta İngilizceyi drama, şarkı ve oyunlarla eğlenceli hale getirirken, her ay okul girişine yaptığımız restoran, hastane, banka gibi farklı konsept çalışmalarıyla İngilizcenin günlük kullanımı ve pratiği için doğal ortamlar oluşturuyoruz.

Kısacası interaktif oyunlar, sınıf içi etkinlikler, yaratıcılığı geliştiren uygulamalar, yarışmalar, şarkılar, drama gösterileri ve konsept çalışmalarla kendine güvenen, İngilizceyi rahatlıkla konuşabilen, farkındalığı yüksek öğrenciler yetiştirmek istiyoruz. Tabi bunu yaparken her öğrencinin ilgi ve ihtiyacının farklı seviyelerde olduğunun bilincindeyiz. Bunun için de her öğrencimize farklı bireyler olarak yaklaşıyor ve birebir iletişim içine giriyoruz. İngilizcenin sadece okulda verilen eğitimle sınırlı kalmaması, öğrencilerin okul dışında veya aile içinde de dil hakimiyetini geliştirmesi için özgün projeler üretiyoruz. Her sene düzenlediğimiz “Yurt Dışı Yaz Okulu” programlarıyla okulda edindikleri İngilizcenin pekişmesine uygulamalı olarak katkıda bulunuyoruz.

İNGİLİZCE ÖĞRETİMİ

Anaşehir Koleji’nde İngilizce öğretimi anaokulundan başlar, Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde sürdürülür. Anaokulunda haftada 8 saat, 1.2.3. ve 4.sınıflarda 8 saattir. Ortaokul 5., 6., 7 ve 8.sınıflarda 10 saat İngilizce dersi verilir. Haftada 2 saat, anadili İngilizce olan öğretmenlerle, öğrencilerin konuşma becerilerini geliştirmek üzere çalışmalar yapılır. Diğer derslerde Türk öğretmenlerle dil bilgisi ağırlıklı çalışmalar yapılır.

Bunların yanısıra okulumuzda dünyanın birçok ülkesinde başarı ile kullanılan Raz-Kids ingilizce okuma platformu bulunmaktadır. Raz-Kids farklı seviyelerden oluşan online kütüphanedir.Raz- Kids’in girişi internet sayfamızın en altındadır.

“Yabancı dil yaşayarak öğrenilir” felsefesinden yola çıkarak, okulun her alanında farklı öğrenme ortamları ve projeler oluşturulmaktadır.

Okulumuzda 8. sınıflar için yoğunlaştırılmış ingilizce TEOG çalışmaları yapılmaktadır.

İngilizceye ek olarak 2. yabancı dil olarak Almanca, Fransızca ve Rusça 1. sınıftan itibaren seçmeli olarak sunulur.