Özel Anadolu Lisesi

Anadolu Lisemizde Bir Gün

Okulumuz sabah 7.30 da açılır.  9:30’da  derslerimiz başlar, 17:30 da dersler biter. Günde 9 saat ders yapılır.

Lisemizde sadece öğle yemeği verilir, öğle yemeği zorunludur.  Okulumuzun teras katında bulunan Anaşehir Cafe’den öğrencilerimiz; kahvaltı, ara atıştırmalık, aperatif, içecek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

17:30-19:00 arasında etüt dersleri yapılır. Etüt derslerinde, günlük konu tekrarları yapılır ve konularla ilgili soru çözümleri yapılır. Anlaşılmayan konular, bire bir anlatımla kavratılır. Her hafta düzenli  deneme sınavı yapılır. Aylık olarak Türkiye geneli uygulanan deneme sınavlarına katılınarak, seviye tespiti yapılır.

Okulumuzda akademik derslerimizin yanında;  basketbol, voleybol,  atletizm, jimnastik, masa tenisi, okçuluk, modern danslar, halk dansları, pilates, yaratıcı drama dersleri, resim, seramik, el sanatları, ebru, heykel çalışmaları, satranç, tiyatro, gitar, bağlama  gibi öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştiren sosyal etkinlik dersleri de yapılmaktadır.

Okulumuzda; öğrencilerimize girecekleri  üniversitelerde de, üstün akademik başarılarını devam ettirebilmelerine olanak sağlayacak, yapılandırılmış programlar uygulanır.

Öğrencilerimizin liderlik becerilerini, iletişim becerilerini, sosyal ortamda kendilerini etkin şekilde ifade edebilmelerini sağlayacak, çalışmalar yapılır.

Hayata hazırlanırlarken kariyer planlamalarını yapabilecekleri, rehberlik çalışmaları bireysel ve grup çalışmaları ile yapılır.

Bilimsel, teknolojik, sanatsal, sportif, kültürel gelişimlerini güçlendirmek için sosyal etkinlik dersleri, projeler, seminerler yapılır.