Eryaman Özel Okullar

Eryaman Özel Okullar
Geniş Servis Ağı

Başkentimiz Ankara, sadece bürokrasinin değil, aynı zamanda eğitimin de merkezindeki şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ankara’nın hemen hemen bütün ilçelerinde, MEB okullarına alternatif olarak nitelikli kolejler ve özel okullar söz konusu. Anaşehir Koleji, bu anlamda özel bir parantezi fazlasıyla hak ediyor.  Kolejimiz, Ankara’nın en önemli ilçelerinden biri olan Etimesgut’ta Bağlıca semtinde yer alıyor. Buna rağmen sadece Bağlıca semtinden değil, Etimesgut ilçesinde yer alan hemen hemen bütün semtlerden gelen öğrencilerimizle sıcacık ve kocaman bir aile olmayı başardık diyebiliriz. Ankara özelinde örneğin, “Eryaman Özel Okullar” şeklinde bir internet araması yaptığınızda karşınıza çıkan ilk özel okullardan bir tanesi Anaşehir Koleji olacaktır. Ankara’nın en eski semtlerinden bir tanesi olan Eryaman, Etimesgut içinde yer alıyor.

Eryaman Özel Okullar ve Ulaşım Kolaylıkları

Eryaman özel okullar konusunda alternatifi çok yoğun bir semt değil. Dolayısıyla Anaşehir Koleji, yakınlığı itibariyle Eryaman Özel Okullar listesi içinde rahatlıkla gösterilebilir.  Kolejimiz, diğer semt ve mahallelere olduğu gibi Eryaman semtine de servis hizmetinde bulunmaktadır. Anaşehir Koleji olarak eğitim alanındaki aktif hizmetlerimizi kreş, anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde sürdürmekteyiz. 2005 senesinden bu yana çocuklarımızı çağdaş bir eğitim modelinin gölgesinde yetiştirmekten onur duyuyoruz. Bölgede kreş ve anaokulu kültürünün yaygınlaşmasında deyim yerindeyse öncü olmayı başaran kurumumuz, son 5 yılda Etimesgut ilçesinde açılan pek çok özel eğitim kurumuna da ilham kaynağı olmayı başarmıştır. Bağlıca’nın ilk özel koleji olarak, en yeni okulların ve en yeni projelerin de her daim müjdecisi olmayı sürdüreceğiz.

Eryaman Özel Okullar Sosyal Etkinliklerinde Çok Aktif

Çocukları sadece teorik derslerin arasına sıkıştırmaktan öte sokağı ve yaşamın kendisini de bizzat yakalamaları için ders dışı yaratıcı faaliyetlere her zaman önem vermekteyiz. Bu bağlamda 2016 senesinde, öğrenciler adına oldukça ses getiren Radyo Anaşehir’i kurmayı başardık. Radyomuz aynı zamanda Radyo  ve televizyon spikerliği dersleri için bir nevi uygulama alanı olmaktadır. Kolejimizde öte yandan drama, bale, yüzme, modern danslar, okçuluk, seramik, paten, güzel konuşma, plastik sanatlar ve daha pek çok farklı alana yönelik eğitimler verilmektedir.   Her öğrencinin nitelikli öğretmenlerden düzenli olarak etüt alma ayrıcalığı söz konusudur. Günde 9 saat süren eğitimin arasına mutlaka bir etkinlik dersi dahil edilmektedir. Kolejimizde çok sayıda açık ve kapalı spor salonu ile bir adet yüzme havuzu bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Okullar Arası Turnuva- Basketbol başlıklı makalemizde basketbol etimesgut ve etimesgut basketbol hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın