Kurucumuzun Mesajı

İLKER ÇEKİNMEZ-YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Merhaba Sevgili Dostlar;

Eğitimci bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya geldim. Bu yüzden çocukluğum okullarda geçti. Öyle ki 1. sınıftaki öğretmenim babam, ikinci sınıftaki öğretmenim annemdi. Benim de hayalimdi, öğretmen olmak ve öğretmek.

Devlet okulu, özel okul, askeri okul gibi eğitimin farklı seviyelerindeki okullarda okul psikoloğu ve eğitim yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2005 yılında eşim Füsun Çekinmez ile birlikte ileride ilkokul, ortaokul ,lise kurmayı hedefleyerek işe koyulduk. İlk adım olarak Çayyolu’nda büyük çabalarla ilk anaokulumuzu eğitime kazandırdık. Ardından farklı semtlerde anaokulları açarak, kurmayı hedeflediğimiz kolejimizin temellerini oluşturduk. 2013 yılında Ankara Etimesgut Bağlıca’da Anaşehir Koleji’ni kurduk. Ana gibi sıcak ve güvenli, şehir gibi her imkana sahip olsun diye adını Anaşehir koyduk. Dedim ya; bir hayalle başladı herşey, geleceği yetiştirme hayaliydi bu…

Okulumuz Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda nitelikli bireyler yetiştiren, örnek gösterilen, öncelikli tercih edilen, öncü bir kurum olmayı hedeflemiştir.

Hiç düşündünüz mü özel okula niye çocuğunuzu göndermek istersiniz?

Öncelikle iyi bir eğitim alsın, yabancı dili özellikle ingilizceyi su gibi konuşsun, sosyal olsun, başarılı olsun, ileride iyi bir meslek sahibi olsun, özgüveni yüksek olsun, ezilmesin, en önemlisi iyi bir insan olsun…

Bu hedeflerimize ulaşmak için en büyük gücümüz eğitim kadromuzdur. Eğitimin sermayesi öğretmenleridir. Bu nedenle; tüm öğretmenlerimizi, çocukları seven, çocuklarla bir şeyler yapmaktan hoşlanan, sevecen, sıcak, hoşgörülü ve sorumluluk sahibi kişilerden oluşturmaya çalıştık. Şimdi bine yakın öğrencimizle, yüzü geçen özverili çalışanımızla başarılı olmak için sürekli çalışıyoruz, çalışacağız.

Okulumuzda yoğun ingilizce eğitiminin yanı sıra rusça, almanca ve fransızca eğitimi de veriyoruz. Yabancı dil bölümümüzde bulunan çoğunluğu native speaker öğretmenlerimiz eşliğinde; derste, tenefüste, bahçede, kantinde çocuklarımızı akıcı şekilde yabancı dil konuşmaya teşvik ediyoruz.

Fakat, akademik başarı her şey demek değildir. Sosyal başarı da akademik başarı kadar önemlidir. Çocuğunuz ingilizce de çok başarılı olabilir, matematikte, türkçede, fen bilgisinde çok başarılı olabilir. Ancak bu başarılarını, mutlaka sportif, kültürel ve sanatsal başarıyla da taçlandırmaları gerekir.

Bu yüzden okulumuzda; drama, bale, modern danslar, halk dansları, seramik, yüzme, okçuluk, el sanatları, basketbol, voleybol, futbol, satranç, zeka oyunları, masa tenisi, karete, izcilik, jimnastik vs. gibi 25 farklı branşta usta öğreticilerimiz eşliğinde eğitim veriyoruz. Okulumuzda hergün 15:30-16:15 arasında spor, kültür, sanat etkinliklerinin yapıldığı bu etkinlikler saatine SKS saati diyoruz.

Bu sayede çocuklarımız kendi yeteneklerini keşfediyor. Kendini iyi hissettiği, hoşlandığı branşlarda daha profesyonel çalışmalara yönlendiriyoruz.

Okulumuzdan mezun olan her öğrencinin akademik olarak başarılı olmasını, en az bir müzik aletini çalabilmesini, en az bir spor dalında başarı göstermesini ve ingilizceyi ana dili gibi konuşabilmesini hedefliyoruz. Bu sayede; kendisiyle barışık, üretken, spor-sanatla ilgili, çevresine duyarlı, iletişimi güçlü, yaparak-yaşayarak-araştırarak öğrenen, çalışkan, nitelikli bireyleri topluma kazandırmak istiyoruz.

Anaşehir Koleji; emektir, sevgidir, güvendir, alınteridir.

Başarıyoruz, başarmaya devam edeceğiz. Gelin sizlerde başarılarımıza ortak olun. Bizimle olun.

İlker ÇEKİNMEZ

Yönetim Kurulu Başkanı

Bir önceki yazımız olan Etimesgut Bursluluk Sınavı 2020 başlıklı makalemizde bağlıca bursluluk sınavı ve etimesgut bursluluk sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın