Sincan Özel Okullar

Sincan Özel Okullar

Eğitim sistemi günümüzde en çok sorgulanan sistemdir. Gerek sınav sayılarının çokluğu, gerekse eğitim kadroları yetersizliği nedeniyle devlet okullarının vermiş oldukları eğitim yetersiz olmaktadır. Bunun dışında devlet okullarındaki sınıf mevcutların fazla olması birebir eğitimin verilmesine engel olmaktadır. Bu sebepten ötürü öğrenci velileri çocuklarını devlet okullarına göndermektense özel okullara göndermeyi tercih etmektedir. Devletin de özel okullar için teşvik vermesinden dolayı birçok özel okul hizmet vermeye başlamıştır. Bu amaçla da Sincan özel okullar adı altında Anaşehir koleji hizmet vermektedir.

Sincan Özel Okulları Eğitimde Kaliteye Önem Verir

Pek çok özel okul son zamanlarda hizmet vermeye başlamıştır. Ankara ve ilçelerinde de birçok özel okul açılmış veya açılmaktadır. Özellikle Sincan özel okullar için ihtiyaç duyulmaktadır. Anaşehir koleji de bu amaçla hizmet vermektedir. Söz konusu kolej üstün eğitim kadrosu ve personeli ile öğrenci ve veliler için kaliteli bir eğitim ve öğretimi kendilerine amaç edinmiştir.

Eğitim Öğretim Sistemi Sincan Özel Okullarında Uygulanabilmekte Mi?

Anaşehir kolejinde ve özellikle Sincan özel okullar arasında eğitim ve öğretimde öncü olmaktadır. Söz konusu eğitim tam gün sürelidir ve bu süre sabah 9 ile akşam 4 arasındadır. Bu süre içerisinde etkili bir öğrenim sistemi uygulanır. Bununla beraber lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan son sınıf öğrencileri için bazı etüt programları uygulanır. Bu sayede öğrencilerin sınavlarına en etkili biçimde hazırlanması sağlanır. Bu kitlenin dışında kalan öğrenci kitlesine ise normal eğitim programının dışında ders vakitlerinin dışında rehber öğretmenler tarafından psikolojik danışmanlık hizmeti verilir.

Sincan’daki Özel Okullarda Öğrencilere Sunulan İmkanlar Neler?

Anaşehir kolejinde öğrencilere normal eğitim öğretim sürelerinin dışında olmak üzere teknik gezi ve turlar düzenlenmektedir. Normal eğitim süresinin tam gün olması dolayısıyla, bu süre zarfında öğrencilerin yeme içme gibi ihtiyaçları kolej tarafından karşılanır. Öğle aralarında öğrencilerin kişisel gelişimini desteklemek amacıyla gelişim programları uygulanır. Bunların dışında öğrencilerin ilgi duydukları spor, sanat veya kültürel faaliyetlerinde birçok aktivite uygulanır. Özellikle basketbol ve futbol gibi alanlarda öğrenciler için kolej içerisinde sahalar mevcut ve kullanıma açıktır. Ayrıca resim atölyeleri, okuma salonları ve bilgisayar odaları da öğrenciler için kullanımına açıktır.

Bir önceki yazımız olan ETİMESGUT YÜZME HAVUZU başlıklı makalemizde etimesgut yüzme havuzu ve Etimesgut Yüzme Kursları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın