Ümitköy Bursluluk Sınavı

Ümitköy bursluluk sınavı
Geniş Servis Ağı

Eğitim insan yaşamında oldukça önem taşıyan bir faktördür. Bu nedenden dolayı anne babalar çocukların eğitimine özenle eğilirler. İşin özünde bir bireye bırakılabilecek en önemli miras ve zenginlik ona doğru düzgün bir eğitim aldırmaktır.

Günümüz eğitim sistemine bakıldığında ise ülkemizde devlet okulları ve özel okullar mevcuttur. Üniversite düzeyine gelindiğinde ise vakıf üniversiteleri karşımıza çıkmaktadır. Devlet okulları parasız olarak eğitim verirken özel okullar MEB’in ve kendi fiyat politikalarının ışığında ücretlidir. Lakin çocuğunu özel okullarda okutmak isteyen ama yeterince olanağı olmayanlar  için ülkemizin köklü eğitim kuruluşlarından bir tanesi olan Ümitköy bursluluk sınavı yaparak başarılı olan öğrencilere tam burslu yada özel indirimler ile eğitim almasına olanak yaratmaktadır

Anaşehir Koleji Hakkında

Ümitköy bursluluk sınavı hakkında bilgi vermeden önce okulu biraz daha yakından tanımak gerekir ise şunlar söylenebilir. Anaşehir okulları bünyesinde yer alan bir yerleşkede ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim veren bir merkezdir.

Anaşehir okulları tarihine bakıldığında ise 2005 yılında ilk defa anaokulu, kreş ve etüt olarak hizmet vermeye başladığını görülür. Geçen yıllar içinde her alanda sürekli bir ivme göstererek 2011 yılında  okula ulaşmıştır. Sadece Ümitköy bünyesinde değil Etimesgut Çankaya bölgelerinde de hizmet vermektedir.

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak yeni nesil modern ve çağdaş bir eğitim veren anlayış ile hizmet veren bir kurumdur. Sosyal olanakları da çok fazla olan bünyesinde radyo bile bulunan bir okul olup alanında dünya örnekleri ile kıyaslanabilir eğitim vermektedir.

Ümitköy Bursluluk Sınavına Kimler Sınava Katılabilir?

Ümitköy bursluluk sınavı ilkokul ve ortaokul öğrencilerine açık olan sınavlardır. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için genellikle bir önceki dönemin Mart ayında sınavlar yapılmaktadır.

Sınavlarda ilkokul 2.3.4 sınıfları ve ortaokul 5.6.7. sınıfları katılmaktadır. Sınavlara katılabilmek için mutlaka kurumun internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmak ve bunu sınava girer iken beyan etmek durumu vardır. Ayrıca yine sınava girerken kişiler mutlaka yanında nüfus cüzdanı bulundurmaları gerekir. Sınavda ilkokul öğrencileri için toplamda 40 adet, ortaokul öğrencileri için ise toplamda 60 adet soru sorulmaktadır. Sorular Türkçe, Matematik, İngilizce ile ilkokul öğrencileri için Hayat Bilgisi, ortaokul öğrencileri için Fen Bilgisi alanındadır.

Bir önceki yazımız olan Etimesgut Bursluluk Sınavı 2020 başlıklı makalemizde bağlıca bursluluk sınavı ve etimesgut bursluluk sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın