Ankara Bursluluk Sınavları 2018/2019

WhatsApp Image 2019-01-13 at 17.26.17
Geniş Servis Ağı

Günümüzde sürekli olarak değişen eğitim sistemi ile birlikte, dershanelerin ve özel okulların sayısı da artış göstermektedir. Anaşehir Koleji, öğrencileri için kaliteli bir eğitim sunmakta ve öğrencilerini merkezi olarak uygulanan sınavlara hazırlamaktadır. Sahip olduğu profesyonel öğretmen kadrosu ile anaokul, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim vermektedir. Ankara’da yer alan kolej, başarılı öğrencilere maddi destek sağlama ve maddi durumu yetersiz ailelere de hitap edebilme amacı ile her yıl düzenli olarak bursluluk sınavı düzenlemektedir. Ankara bursluluk sınavları sayısı oldukça fazladır. Anaşehir koleji de bu sınavı düzenleyerek çok sayıda başarılı öğrenciye ulaşmayı amaçlamaktadır.

Ankara Bursluluk Sınavına Nasıl Başvurulur?

Anaşehir koleji, Ankara bursluluk sınavları döneminde gerçekleştirdiği sınavları resmi internet sitesinden duyurmaktadır. Başvuru döneminde kurumun resmi internet sitesini ziyaret eden öğrenci ve aileler, kolaylıkla başvuru sayfasına yönlendirilmektedir. Buradan kayıtlarını gerçekleştiren öğrenci ve aileler, sınav giriş belgelerini de buradan temin edebilmektedir.

Ankara Bursluluk Sınavı Esasları Nelerdir?

Ankara bursluluk sınavı döneminde gerçekleşen Anaşehir Koleji bursluluk sınavına girecek olan öğrenciler sısınava girerken nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmalıdır. Nüfus cüzdanı olmayan öğrenciler sınava alınmamaktadır. Öğrencilerin sınav başlangıç saatinden en az 30 dakika önce okulda hazır olarak bulunmaları beklenmektedir. Öğrenciler, cep telefonlarını sınav başlamadan gözetmenlere teslim etmelidir. Sınav salonuna kalem, silgi, kalemtraş, su ve mendil dışında bir şey alınmamaktadır. İlkokul düzeyindeki öğrencilerin sınav süresince tuvalete gitmelerine izin verilmektedir. Ancak, ortaokul öğrencilerinin tuvalete gitmeleri kesinlikle yasaktır. Sınava geç gelen öğrenciler, haklarını kaybederler.

Bursluluk sınavı süresi ilkokul öğrencileri için 60 dakika, ortaokul öğrencileri için ise 90 dakikadır. Sınavın ilk ve son 15 dakikası salonlardan çıkış izni bulunmamaktadır. Öğrenciler, sınav sonunda sınav kitapçıklarına ad ve soyad yazarak optik form ve kitapçıkları gözetmene teslim etmelidir.

Bursluluk sınavı soru dağılımları;

  • İlkokul öğrencileri için; 10 Türkçe, 10 Matematik, 10 İngilizce, 10 Hayat Bilgisi olmak üzere toplam 40’dır.
  • Ortaokul öğrencileri için; 15 Türkçe, 15 Matematik, 15 İngilizce, 15 Fen Bilgisi olmak üzere toplam 60’dır.

Bir önceki yazımız olan Eryaman Bursluluk Sınavları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.