Etimesgut Kolejler

Etimesgut Kolejler

Etimesgut kolejler Ankara’da öncü ve en iyi kolejlerin bulunduğu bir kolejdir. Eğitim-öğretim hayatına 2005 yılında anaokulu, kreş ve etüt merkezi olarak başlayan kurum 2013 yılında Etimesgut Bağlıca’da anaokullarına, kreşe ve etüt merkezine ek olarak ilkokul ve ortaokul düzeyinde de bir kolej açarak eğitim vermeye devam etmektedir. Ayrıca 2018 yılı itibariyle Etimesgut İstasyon Mahallesinde yeni bir kolej açarak ilkokul ve ortaokul olarak eğitim vermeye devam edecektir. Bölgede ilk açılan eğitimin öncü kurumlarından olan kolej, bundan sonrada eğitimin kalitesini belirleyen, en çok tercih edilen öncü kurumlardan olmaya devam edecektir. Eğitimin öneminin ve değerinin farkında olan bir kurum olarak öğrencilere en kaliteli ve mükemmelliyetçi eğitim için emek veren bir kolejdir.

Etimesgut kolejler arasında en köklü ve öncü kurumlar arasında olan ve Etimesgut’taki kolejlerin temelini atan kurumların başında gelmektedir. Okul öğrencilere çok yönlü eğitim vermek için pek çok imkanı sağlamaktadır. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, modern, çağdaş, nitelikli eğitim veren kurum öğretmenlerini ve kurumda çalışan tüm personelini titizlikle seçmektedir. Öğretmenler ve okulda görev yapan tüm personel eğitim yılı içerisinde gelişimlerini destekleyen hizmet içi eğitimler verilmektedir. Öğrenciler okula girdikleri ilk andan itibaren samimi, güler yüzlü bir şekilde karşılanarak emin ellerde olduklarını bilirler. Güven içerisinde kendilerini seven, yakından ilgilenen bir personelle karşı karşıyadırlar.

Etimesgut kolejler öğrencilerini kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, hakkını savunan, merhametli, anlayışlı, milli ve manevi değerlere saygılı, insanların tercihlerine hoşgörülü, başarılı ve en önemlisi de iyi bir insan olarak yetiştirmeyi görev edinmektedir. Öğrencilerin akademik başarılarının çok yönlü eğitimlerle desteklendiğinde artacağının bilince olan kolej öğrenciler için birçok sosyal-kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlemektedir. Kolejin tüm öğrencilerin faydalanabileceği bir yüzme havuzu bulunmaktadır. Öğrencilere yüzme dersleri verilmektedir. Bu etkinlik saatlerinde uzman eğitmenler eşliğinde havuzu kullanabilmektedirler. Kolejin hem okulun ön bahçesinde hem de okulun en alt katında kapalı spor salonları vardır. Futbol, basketbol, voleybol, tenis için öğrenciler bu spor salonlarını kullanabilmektedirler. Kolej okuldan mezun ettiği her öğrencinin en az bir müzik aleti çalabilen, en az bir spor dalıyla yakından ilgilenen, ingilizceyi çok iyi bir şekilde konuşan ve akademik olarak başarılı bir öğrenci olmasını amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın