Yaşamkent Kolejler

Yaşamkent Koleji

Yaşamkent Kolejleri

 Ankara Yaşamkent bölgesinde 10 yılı aşkın süredir hizmet veren Yaşamkent kolejleri eğitim konusunda öncü bir kurumdur. Öğrenciler için akademik, sosyal, sportif, kültürel anlamda gelişimi ve ilerlemeyi hedefleyen kurum özverili bir şekilde çalışmaktadır. Öğrenciler için anaokulu ve kreş eğitiminden başlayarak ilkokul ve ortaokul eğitimleri verilmektedir. Öğrencilerin üniversiteye kadar olan eğitimlerini kalitesiz ve mükemmel bir şekilde alabilmeleri için çok yakında zamanda lise kademesinde de eğitime başlanacaktır. Böylece öğrencilerin okula ilk adım attıkların kreş eğitiminden başlayarak iyi bir eğitim kurumunda kesintisiz bir eğitim almaları sağlanacaktır. Öğrencilerin öğrenme sürecine aktif bir şekilde katıldıkları, yaparak-yaşayarak öğrendikleri öğrenci merkezli bir eğitim anlayışıyla hizmet verilmektedir.

Yaşamkent Kolej

Öğrencilerin okuldan mezun olurken okulla ilgili güzel anılar biriktirdikleri, güzel şekilde anımsadıkları, okul denilince yüzlerinde güzel bir gülümse bırakabilmek için kolejlere ve öğretmenlere büyük bir görev düşmektedir. Öğrencilere okulu sevdirmek, güvenli bir ortam sunmak ve güler yüzle karşılamak ilk hedefi olan Yaşamkent kolej öğretmenleri, müdürü ve çalışan tüm personeliyle öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları için dönem içerisinde MEB’de gerçekleştirilen yenilikler doğrultusunda hizmet içi eğitim alarak kendilerini gerçekleştirmektedirler. Öğrencilerin kendilerini güvende ve özgür hissedebilecekleri bir eğitim ortamında sıcak, samimi ve güler yüzlü bir eğitim verilmektedir. Öğrencilerin soru sormaktan, cevap vermekten korkmadıkları, soran, sorgulayan, meraklı, araştıran bireyler olarak yetişebilecekleri ortamlar sunulmaktadır.

Yaşamkent Koleji

Okulda geçirilen zamanı nitelikli hale getirebilmek için akademik bir eğitimin yanında çoklu gelişimi desteklemek için sosyal, sanatsal, sportif ve kültürel anlamda pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Öğrencilerin yeteneklerinin farkına varmaları, kendilerini daha iyi tanımaları, güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varmaları için yapılan etkinliklerin önemi çok büyüktür. Yaşamkent koleji ülkenin iyi sporculara, iyi müzisyenlere ve iyi sanatçılara ihtiyacı olduğunun farkında olan bir kurum olarak öğrencilerin bu yönlerinin de keşfedilmesi için okulda birçok imkan sunmaktadır. Yüzme, voleybol, futbol, basketbol, tenis, satranç, tiyatro, resim, paten, radyo ve televizyon spikerliği, okçuluk, güzel konuşma ve diksiyon, hızlı okuma, seramik, bale, el sanatları, müzik, robotik yazılım ve kodlama, drama, bilim atölyeleri, halk dansları gibi kültürel – sanatsal ve sportif etkinliklerle öğrencilerin kendilerini keşfetme olanakları sağlanarak kendileri istedikleri alanlarda geliştirme fırsatı sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Elvankent Kolejler başlıklı makalemizde elvankent koleji, elvankent kolejler ve elvankent kolejleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın