Elvankent Kolejler

Elvankent Kolejler

Elvankent Kolej

2005 yılında Elvankent, Eryaman ve Çayyolu civarında kurulan kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve önümüzde yıl itibariyle lise eğitimine de başlayacak olan Elvankent kolej birçok şubeye sahiptir. Verdiği eğitim ve öğrencilere sağladığı imkanlar göz önünde bulundurulduğunda kolej sadece Elvankent ve civarı için değil tüm Ankara’nın kolej ihtiyacını karşılayan bir kurumdur. Öğrenciler için sağlanan gerek eğitim hizmeti gerekse sanatsal-sportif ve kültürel etkinlikler açısından birçok imkan sağlanmaktadır. Öğrencilerin öğretim sürecine aktif bir şekilde katılabilecekleri, yaparak-yaşayarak öğrendikleri bir eğitim süreci sunulmaktadır. Öğrencilere her türlü eğitim sunularak eğitim-öğretim sürecinde aktif olmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerin merak duyguları sürekli diri tutularak öğrencilerin süreçte motivasyonları yükseltilmeye çalışılmaktadır.

Elvankent Kolejler

Öğrencilere sınıf mevcudunun az olduğu sınıflarda birebir ilgilenilerek sıcak ve kendilerini güvende hissettikleri bir ortam sunulmaktadır. Elvankent kolejler içerisinde yüzme havuzlu spor kompleksine sahip sayılı okullardan biridir. Açık ve kapalı birçok alana sahiptir. Yüzme havuzu, basketbol sahası, futbol sahası, konferans salonu, halı sahaya sahiptir. Kolejin kendine ait bir radyosu bulunmaktadır. Bu radyoda öğrenci ve öğretmenler müzik yayını yapmaktadır. Radyo ve televizyon spikerliği ve diksiyon dersleri bu radyoda öğrencilere verilmektedir. Öğrenciler yayına katılarak, radyo yayını yaparak sürece aktif bir şekilde katılmaktadırlar. Bu sayede daha gerçekçi bir ortamda yaparak öğrenmektedirler. Radyonun uygulaması telefonlara indirildiğinde herkes tarafından dinlenebilmektedir. Bu da öğrenciler için daha iyi bir deneyim olmaktadır.

Elvankent Kolejleri

Elvankent kolejleri tarafından öğrencilerin ana dillerinin dışında en az bir yabancı dil kullanabilmeleri için İngilizce dışında Almanca, Fransızca ve Rusça dillerinde eğitimlerde verilmektedir. Öğrencilere yabancı dil eğitimleri 1.sınıftan itibaren verilmektedir. sınıf içi etkinlikler, drama, yaratıcılığa dayalı oyunlar, şarkılar, yarışmalarla eğlenceli bir şekilde yabancı dil dersleri verilmektedir. Her sene “ Yurt Dışı Yaz Okulu “ programıyla öğrencilerin öğrendikleri yabancı dili pekiştirmeleri sağlanmaktadır. Öğrencilerin yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmeleri hem eğlenip hem öğrenmeleri için yaz okulu düzenlenmektedir. Yaz okullarında öğrencilere yabancı dil, spor, sanat ve eğlence odaklı dersler verilmektedir. Kitap okuma alışkanlığı kazandırma amaçlı her gün 1 saat kitap okuma etkinlikleri yapılmaktadır. Okul içi ve okul dışı pek çok faaliyet yürütülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapracık Özel Okullar başlıklı makalemizde yapracık özel okul, yapracık özel okullar ve yapracık özel okulları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın