Yapracık Özel Okullar

Yapracık Özel Okulları

Yapracık Özel Okulu

Anaşehir Koleji, Yapracık özel okullar içerisinde eğitimde öncü olan kurumların başında gelir. 2010 yılında anaokulu ve kreş eğitimi olarak eğitim hayatına başlayan Anaşehir Koleji şu anda kreş, bebek bakımevi, kreş, anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak eğitim vermeye devam etmektedir. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine bağlı, saygılı, merhametli, çevresine duyarlı, çalışkan, hoşgörülü, bilinçli, araştıran, sorgulayan, okuyan, meraklı, manevi değerlere bağlı, düşünen öğrenciler yetiştirme hedefiyle Yapracık bölgesinde eğitimde ilk akla gelen özel okullarındandır. Sadece Yapracık bölgesine değil Ankara’nın pek çok ilçesinin özel okul istihdamını karşılamaktadır.

Yapracık Özel Okul

Yapracık özel okullar Ankara’nın en uzak ilçelerinden birinde özel okul anlamında eğitim veren kurumların başında yer almaktadır. Anaşehir Koleji öğrencilerinin akademik eğitimleri için özverili bir çalışma gerçekleştirmektedir. Çocukların 6.aydan itibaren bakımlarını ve eğitimlerini üstlenen kurum kreş, anaokulu, ilkokul ve ortaokuldan mezun edene kadar kesintisiz bir şekilde eğitim almalarını sağlamaktadır. İlerleyen yıllarda lise alanında da eğitim vermek için gerekli çalışmaları yürüten Anaşehir Koleji öğrencilerin üniversiteye kadar kesintisiz eğitim almalarını sağlama hedefindedir. Öğrencilerin sadece akademik anlamda başarılı olmaları için değil her anlamda donanımlı birer birey olmaları için uğraş vermektedirler. Öğrencilerin ders başarılarının yanında sanatsal ve sportif olarak da bir uğraş edinmeleri için öğrencilere eğitimler verilmektedir.

Yapracık özel Okulları

Yapracık özel okullarda öğrencileri geleneksel eğitim anlayışından kurtararak modern ve çağdaş bir eğitim verilmektedir. Öğrenciler için yüzme havuzu, açık ve kapalı spor salonları, kütüphane, yemekhane, jimnastik salonu, voleybol-basketbol-futbol sahaları, tasarım atölyeleri, revir, laboratuvar  gibi pek çok sosyal imkanlar sağlanmaktadır. Öğrencilerin dilediği sporu yapabilmeleri için Anaşehir Koleji eğitmenlerle öğrencilere etkinlik saatleri uygulanmaktadır. Öğrencilere sanatsal, sportif ve müzikal anlamda birçok eğitim uzmanlar tarafından verilmektedir. Öğrencilere sunulan bu etkinliklerin amacı okulda geçirilen zamanı verimli hale getirmektir. Derslerde başarı sağlanabilmesi için mutlu bir ortamda eğitim almaları gerekir. Öğrencilerin kendilerini güvende hissetmeleri gerekmektedir. Anaşehir Koleji alanına hakim uzman öğretmen kadrosu ile güvenilir bir ortamda eğitim verilmektedir. Öğrencilerin en az bir yabancı dil eğitimi bilecek, en az bir spor dalıyla uğraşacak, en az bir müzik aleti çalabilecek şekilde yetiştirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Eryaman Kolejleri başlıklı makalemizde eryaman koleji, eryaman kolejler ve eryaman kolejleri hakkında bilgiler verilmektedir.