Bağlıca Dershane

Geniş Servis Ağı

Bağlıca Dershane, 2013 yılında Ankara Bağlıca’da özel bir eğitim kurumu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Uzun yıllardır eğitim alanında kendini geliştirmekte ve büyümektedir. Sahip olduğu öğretmen kadrosu ve eğitim anlayışı ile birlikte öğrenciler ile buluşmaktadır. Öğrencilerin kendilerini konforlu hissetmelerini hedefleyen kurum, merkezi sınav sistemleri konusunda oldukça deneyimlidir. Öğrencileri sınavlara hazırlamayı amaçlayan kurum, onlara akademik anlamda geniş bilgi kazandırmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda, okul derslerinde de yardımcı olmaktadır.

Aileler ile etkin iletişim kurmayı amaçlayan kurum, düzenli olarak toplantılar düzenleyerek aileleri çocuklarının durumu hakkında bilgilendirmektedir.

Bağlıca Dershanesi Bursluluk Sınavı Hakkında

Bağlıca Dershane, ekonomik durumu yeterli olmayan ailelerin çok yakından ilgilendiği bursluluk sınavları düzenlemektedir. Bursluluk sınavları, başarılı öğrencileri ödüllendirme ve ekonomik durumu uygun olmayan öğrencilere kaliteli eğitim verebilme amacı ile düzenlenmektedir. Bağlıca Dershane bursluluk sınavı kuralları aşağıda listelenmiştir.

  • Bursluluk sınavına girecek öğrencilerin nüfus cüzdanları mutlaka yanlarında olmalıdır.
  • Sınava girecek öğrencilerin sınavın başlangıç saatinden en az yarım saat önce sınav yerinde bulunmaları gerekmektedir.
  • Sınava cep telefonu ile girmek kesinlikle yasaktır.
  • Öğrenciler sınav salonuna yalnızca kalem, silgi, kalemtıraş, mendil ve su ile girebilmektedir.
  • Öğrencilerin sınav süresince tuvalete gitmeleri yasaktır.
  • Sınava giren öğrenciler, sınavın ilk ve son 15 dakikası sınav salonundan ayrılamazlar.
  • Öğrenciler, kendilerine verilen sınav kitapçıklarına isim ve soyismi yazmalıdır. Sınav sonunda, kitapçık ve optik form sınav görevlisine teslim etmelidir.
  • Sınav süresi boyunca kopya çeken ya da kopya girişiminde bulunan öğrencilerin sınavı iptal edilir.
  • Sınav kuralarına uymak zorunludur. Kurallara uymayan öğrencilerin sınavları gereksiz sayılır.

Bağlıca Dershanesi Sosyal Etkinlikleri Hakkında

Bağlıca Dershane, öğrencileri için pek çok farklı sosyal etkinlik düzenlemektedir. Düzenlenen sosyal etkinlikler tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Öğrencilerin ve öğretmenlerin bir araya geldiği bu etkinlikler sırasında ilişkilerin iyileşmesi ve öğrencilerin motivasyonunun artması amaçlanmaktadır. Buna ek olarak, öğrencilerin kişisel gelişimlerinin tamamlanması konusunda da danışmanlık hizmeti verilmektedir. Yaşam koçu olarak da adlandırılan bu kişiler öğrencilerin gelecek planlamasında ve meslek seçiminde etkin rol almaktadır

Bir önceki yazımız olan Etimesgut dershaneleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.